هر شب ستاره‌ای به زمین می‌کشند و باز، این آسمان غم‌زده غرق ستاره‌هاست

زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر (گوهردشت کرج) پس از قتل زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی، در پیامی ضمن ابراز همدردی با خانواده او خواهان مجازات آمرینی شدند که این قتل را برنامه ریزی و زمینه سازی کرده بودند. 


آنها در قسمتی از پیام خود نوشتند: «ما تنی چند از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج ضمن ابراز همدردی با خانواده این عزیز جانباخته که همچون قتل دولتی برادران سربدار و سرافرازمان زانیار و لقمان مرادی وجودمان را اندوهگین کرد، از خانواده وی و تمامی وجدان‌های بیدار درخواست داریم که برای پایمال نشدن خون «علیرضا» و احقاق حقوق ابتدایی و انسانی سایر زندانیان سیاسی گمنام در زندان‌های سراسر کشور سکوت نکنند و بجای تقلیل و انحراف ماجرا به یک درگیری عادی بین دو زندانی، خواهان مجازات آمرینی باشند که این قتل را علیرغم اعتصاب غذا و درخواست‌های مکرر آن جانباخته برای انتقال به بند زندانیان سیاسی در زندانی دیگر، از پیش زمینه‌سازی و برنامه‌ریزی کرده بودند.»
توجه شما را به اصل این پیام که به کانون حقوق بشری نه به زندان - نه به اعدام رسیده است، جلب می کنیم.

هر شب ستاره‌ای به زمین می‌کشند و باز، این آسمان غم‌زده غرق ستاره‌هاست
هفته گذشته در روز ملاقات خبر قتل «علیرضا شیرمحمدعلی» و تصویر مادری سیاهپوش و عزادار که عزیز دربندش در زندان به قتل رسیده، وجودمان را اندوهگین کرد. قتل این زندانی سیاسی اولین و آخرین نمونه‌ی این‌گونه قتل‌ها نبوده است. چندی پیش هم‌بندی سابق‌مان «وحید صیادی نصیری» به دلیل اعتصاب غذا و بی‌توجهی مسئولین زندان قم نسبت به خواسته‌های به حقش، مظلومانه جان باخت و «علیرضا» نیز با وجود این‌که ده‌ها روز را در اعتصاب غذا به سر برده بود، نهایتا در قتلی کاملا مشکوک جان باخت.

برای ما زندانیانی که خود مدتی در بندهای عادی و حتی انفرادی زندان بوده‌ایم، کاملا واضح است که باز بودن در سلول‌های انفرادی برای زندانیان ممنوع است چه برسد به همراه داشتن تیزی و چاقو در سلول انفرادی!!!

و همینطور ادعای سراسر کذب سازمان زندان‌ها در توجیه این قتل و منکر شدن نگهداری زندانیان سیاسی و عقیدتی در بین زندانیان جرایم خطرناک، در حالی‌که هم‌اکنون ده‌ها زندانی سیاسی دیگر از جمله اسماعیل بخشی، امیر امیرقلی، جعفر عظیم‌زاده و... در زندان اوین و خانم‌ها منیره عربشاهی، یاسمن آریانی، صبا کُردافشار، شکوفه یداللهی، سپیده مرادی، الهام احمدی، مرضیه امیری، عاطفه رنگریز، ندا ناجی، سپیده قلیان و... در زندان قرچک و نیز ده‌ها تن از دراویش گنابادی، سهیل عربی، اکبر باقری و... در زندان فشافویه و دیگر زندانیان سیاسی محبوس در اکثر زندان‌های شهرستان‌ها، سند رد ادعاهای کذب مطرح شده از طرف مسئولین سازمان زندانها می‌باشد. ادعاهای کذبی که در طول تمام این سالیان در پی مرگ زندانیان سیاسی همچون زهرا کاظمی، اکبر محمدی، ولی‌الله فیض مهدوی، عبدالرضا رجبی، امیدرضا میرصیافی، هدی صابر، ستار بهشتی، شاهرخ زمانی، سارو قهرمانی، سینا قنبری و..‌. مطرح شده است.

لذا ما تنی چند از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج ضمن ابراز همدردی با خانواده این عزیز جانباخته که همچون قتل دولتی برادران سربدار و سرافرازمان زانیار و لقمان مرادی وجودمان را اندوهگین کرد، از خانواده وی و تمامی وجدان‌های بیدار درخواست داریم که برای پایمال نشدن خون «علیرضا» و احقاق حقوق ابتدایی و انسانی سایر زندانیان سیاسی گمنام در زندان‌های سراسر کشور سکوت نکنند و بجای تقلیل و انحراف ماجرا به یک درگیری عادی بین دو زندانی، خواهان مجازات آمرینی باشند که این قتل را علیرغم اعتصاب غذا و درخواست‌های مکرر آن جانباخته برای انتقال به بند زندانیان سیاسی در زندانی دیگر، از پیش زمینه‌سازی و برنامه‌ریزی کرده بودند.

آرش صادقی
ابراهیم فیروزی
پیام شکیبا
حسن صادقی
سعید شیرزاد
سعید صفایی
سعید ماسوری
مجید اسدی
محمد بنازاده امیرخیزی
محمد علی منصوری

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸
زندان گوهردشت کرج

اخبار ما را در سایت جوانه ها
و کانال تلگرام نه به زندان نه به اعدام دنبال کنید
#ایران #حقوق_بشر #زندان_گوهردشت #علیرضا_شیرمحمدعلی #زندان_تهران_بزرگ

نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

نهم خرداد اعتصاب غذای در جریان زندانیان سیاسی در زندان اوین

اسامی و مشخصات و تصاویر جانباختگان اعتراض سراسری آبان ماه در سایت جوانه ها

فوت روزانه ۱ الی ۲ زندانی براثر کرونا در ندامتگاه کرج (زندان مرکزی کرج) و اعتصاب غذای ۳۰زندانی