اعتراض زندانیان سیاسی زندان تهران بزرگ به عدم تفکیک جرائم

زندانیان سیاسی زندان تهران بزرگ با اعتصاب غذا و امتناع از دادن آمار به عدم اجرای اصل تفکیک جرائم در این زندان اعتراض کردند. 


به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان - نه به اعدام، علیرضا جلیلی معروف به سامان، مصطفی عبدی و محمود سلیمی هم اکنون در اعتراض به عدم اجرای اصل تفکیک جرائم در زندان تهران بزرگ در اعتصاب غذا به سر می برند. زندانی سیاسی سهیل عربی و تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی نیز در همراهی با اعتصاب غذاکنندگان و با خواسته اجرای اصل عدم تفکیک جرائم از حضور در آمارگیری خودداری می کنند.
علیرضا جلیلی و مصطفی عبدی هم اکنون در تیپ ۲ این زندان و محمود سلیمی در تیپ ۳ زندان تهران بزرگ محبوس هستند. محمود سلیمی نیز معلم و فردی تحصیل کرده است که در بند متادونیها زندانی شده و در اعتراض به این امر از روز ۱۹ فروردین اقدام به اعتصاب غذا کرده است.
بر اساس گزارش منبع مطلع، مسئولان زندان تهران بزرگ با تطمیع برخی زندانیان متادونی اقدام به آزار و اذیت و حتی کتک زدن زندانیان سیاسی در خواب می کنند. همچنین در این زندان مواد مخدر بوفور یافت و استفاده می شود. امری که که وضعیت را برای کسانی که معتاد نیستند، بسا سخت تر می کند. همچنین مسئولان زندان زندانیان سیاسی را از استفاده از کتابخانه و امکانات دیگر محروم می کنند.
به گفته همین منبع بر اساس قانون اداره زندانها، زندانی اعتصاب غذا کننده می بایست روزانه توسط بهداری و مددکاران معاینه و علائم حیاتی او توسط بهداری چک شود. اما این قوانین در زندان تهران بزرگ اجرا نمی شود. 

اخبار ما را در سایت جوانه ها
و کانال تلگرام نه به زندان نه به اعدام دنبال کنید
#ایران #حقوق_بشر #زندانی_سیاسی #زندان_تهران_بزرگ 

نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

نهم خرداد اعتصاب غذای در جریان زندانیان سیاسی در زندان اوین

اسامی و مشخصات و تصاویر جانباختگان اعتراض سراسری آبان ماه در سایت جوانه ها

فوت روزانه ۱ الی ۲ زندانی براثر کرونا در ندامتگاه کرج (زندان مرکزی کرج) و اعتصاب غذای ۳۰زندانی