۱۳۹۵ تیر ۱۲, شنبه

شکایت زندانیان سیاسی از شهریار پورفرزام پزشک بهداری زندان اوین تایید کننده شکنجه

#ایران -#حقوق_بشرایران -شکایت زندانیان سیاسی از شهریار پورفرزام پزشک بهداری زندان اوین تایید کننده شکنجه 
زندانیان بند 7 زندان اوین در نامه ای خطاب به رییس بهداری زندان اوین بنام محمدی از پزشک بهداری بنام شهریار پورفرزام شکایت کردند. 
بنا به شهادت زندانیان؛ بازجویان شکنجه گاه اوین هنگامی که زندانی را شلاق می زنند و شکنجه می کنند؛ فردی به نام شهریار پورفرزام که نام پزشک را بر خود نهاده؛ بالای سر زندانی برده و از وی تاییدیه پزشکی برای ادامه شلاق و شکنجه می گیرند.
وی از اعزام زندانیان سیاسی و امنیتی به بیمارستان جلوگیری میکند. علیه زندانیان گزارش می نویسد که تمارض دارند و بیمار نیستند. نمونه های آن زندانیان سیاسی امید کوکبی؛ علیرضا گلیپور؛ فرهاد اطلسی و جعفرعظیم زاده می باشد.
زندانیان سیاسی بند ۷ زندان اوین در یک نامه مشترک از این فرد به رییس بهداری شکایت کرده و اعلام کردند که اگر به خواسته آنان رسیدگی نشود به اقدامات دیگر روی خواهند آورد. 
متن نامه به این قرار است:

به ریاست بهداری زندان اوین دکتر محمدی 
با سلام
وضعیت زندانیان سیاسی و امنیتی بیمار زندان اوین بشدت وخیم می باشد. درحالی که عده زیادی از زندانیان با توجه به شکنجه هایی که در زندان شده اند از دردناحیه سینه٫مشکلات قلبی و عروقی٫مشکلات گوارشی ٫کمردرد و سی تی اسکن و خونریزیهای معده و کلیه رنج می برند و از زندگی معمولی ساقط شده اند ٫هیچگونه نظارتی بر نحوه عملکرد پزشکان بهداری زندان برای بهبود  این افراد انجام نمیشود .
حال با توجه به موارد فوق از حضرتعالی سوال داریم سه بیمار آًقای دکترشهریار پورفرزام  علیرضا گلیپور٫فرهاد اطلسی و امید کوکبی٫هر سه توسط ایشان معاینه شده بودند اما وی به هر سه بیمار اعلام کرده بود که تمارض میکنند و هیچ مشکلی ندارند و نیازی به اعزام به بیمارستان نیست. 
امید کوکبی دچارسرطان کلیه شد و متاسفانه یکی از کلیه هایش را از دست داد.
آقای فرهاد اطلسی دچار امعای قلبی شد و الان بر اثر گذاشتن اسپم در یکی از عروق قلب در حالت بدی بسر می برد وی می بایست در تاریخ 15 تیر ماه برای گذاشتن اسپم در دو رگ دیگر به بیمارستان طالقانی اعزام گردد. 
بیمار سوم علیرضاگلیپور نیز از درد بسیاری در رنج و عذاب روزانه است . نمی دانیم با وضعیت این دکتر به کجا پناه ببریم.
حال از شما سوال داریم حتما باید این زندانیان سیاسی و امنیتی یکی از اعضای بدن خود و یا جان خود را باید از دست بدهند تا به شما ثابت شود که تمارضی در کار نیست.آیا باید تجارب تلخ دیگر را تجربه کنیم.
زندانیان سیاسی و امنیتی با توجه به اینکه خواستار حق هستند و از هرگونه اغتشاش و درگیری دوری می کنند تا با رعایت حقوق شهروندی به خواسته های خود برسند٫
که البته همین رعایت حقوق شهروندی و انسانی است که آنها را به زندان انداخته و موجبات بازداشت و اذیت و آزار خانوادگیشان را بوجود آورده از شما خواستاریم که موضوع را پیگیر شوید.
اگر این موضوع پیگیری نشود مجبور هستیم به ناچار از مراجع مسئول بالاتر و یا شکایت از نظام پزشکی و بازرسی زندانها و اگر جوابی نگیریم با اعتصاب دسته جمعی مشکلات و بیماریهای خود را پیگیری نماییم .
این در حالی است که هر پزشکی در زمان گرفتن مدرک پزشکی سوگند یاد میکند جان بیماران برای او در اولویت قرار گیرد. اما در زندان اوین و دیگر زندانها که زندانیان سیاسی و امنیتی در آن نگهداری می شوند٫تنها چیزی که رعایت نمیشود همین مورد است. بیشتر به جرم نگاه میکنند نه به بیماریها

در کانال تلگرام نه به زندان نه به اعدام خبرهای ما را دنبال کنید

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر