مصاحبه اقبال مرادی پدر زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی و عموی لقمان در رابطه با تهدید اعدام قریب الوقوع فرزندانش - صدای آقای مرادی

#ایران #حقوق_بشر- مصاحبه اقبال مرادی پدر زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی و عموی لقمان در رابطه با تهدید اعدام قریب الوقوع فرزندانش - صدای آقای مرادی


 پس از انتشار مطالبی در خصوص تهدید اعدام زانیار و لقمان مرادی؛ کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ در رابطه با تهدید اعدام این دو زندانی سیاسی مصاحبه ای با پدر زانیار مرادی و عموی لقمان مرادی در این رابطه داشتیم. 
گفتنی است که این دو زندانی سیاسی کرد هم اکنون در زندان رجایی شهر (گوهردشت) کرج محبوس بوده و مدت ۹ سال است زیر حکم اعدام قرار دارند. خانواده مرادی از زمان انتقال زندانیان سیاسی رجایی شهر به بند فوق امنیتی هیچ اطلاعی از فرزندانشان ندارند.

متن مصاحبه:

سلام و درود دارم خدمت هموطنان گرامی 
سازمانها؛ احزاب؛ نهادهای حقوق بشری

 من اقبال مرادی پدر زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی و عموی لقمان هستم.
از دیروز خبرهایی در رابطه با وضعیت زانیار و لقمان و  احتمال اعدام قریب الوقوع آنها در زندان در رسانه ها منتشر شده است. 
لذا با توجه به تجربیاتی که ما داریم در هر شرایطی که جمهوری اسلامی در بحران های بین المللی و داخلی قرار گرفته دست به کشتار زندانیان سیاسی زده است. نمونه اش در دهه شصت بوده است.
 با توجه به وضعیت امروز داخل ایران که وضعیت برای جمهوری اسلامی بحرانی شده است؛ مطالبات سیاسی و صنفی جمع کثیری از هموطنانمان لرزه بر اندام جمهوری اسلامی انداخته است؛ احتمال همان سناریوی دهه شصت در رابطه با زندانیان خیلی زیاد است. 
ما هر چه در توان داشتیم سعی کردیم به صورتی از سرنوشت این عزیزانمان خبردار بشویم با توجه به شرایط خفقان در ایران بخصوص در زندانها نتوانستیم هیچ نوع ارتباطی با این عزیزانمان داشته باشیم و این ما را نگران کرده است. 
لذا از تمامی نهادهای حقوق بشری؛ سازمانها؛ احزاب و آزاداندیشان تقاضا داریم نسبت به سرنوشت زندانیان سیاسی و زانیار و لقمان بی تفاوت نباشند.
چرا که حدود ۴ سال از بررسی مجدد پرونده زانیار و لقمان می گذرد. هیچ اقدامی از طرف قوه قضاییه صورت نگرفته و هیچ مدرکی دال بر متهم کردن زانیار و لقمان ندارند؛ دستهای پنهانی مثل وزارت اطلاعات پشت این ماجراست. به دلیل وضعیت خانوادگی ما که یک خانواده سیاسی و سرشناس و شناخته شده هستیم و اینکه نتوانسته که ما را در مقابل این رژیم دژخیم وادار به سکوت کند پس زانیار و لقمان را مثل گروگانها گرفته اند و مانع از اجرای دوباره محاکمه آنها شدند. 
لذا درخواست دارم نسبت به سرنوشت زانیار و لقمان بی تفاوت نباشید. 

ممنون و تشکر 
اقبال مرادی 
دی ماه ۹۶

کانال تلگرام نه به زندان نه به اعدام خبرهای ما را دنبال کنید
#ایران #حقوق_بشر  #اعدام #رجایی_شهر #کرج #گوهردشت

نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

نهم خرداد اعتصاب غذای در جریان زندانیان سیاسی در زندان اوین

اسامی و مشخصات و تصاویر جانباختگان اعتراض سراسری آبان ماه در سایت جوانه ها

فوت روزانه ۱ الی ۲ زندانی براثر کرونا در ندامتگاه کرج (زندان مرکزی کرج) و اعتصاب غذای ۳۰زندانی