قتل بازداشت شده دیگر زیر شکنجه در کرمانشاه

#ایران  #حقوق_بشر - قتل خالد قیصری از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری مردم ایران در زندان کرمانشاهخالد قیصری یکی دیگر از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری مردم ایران توسط نیروهای اطلاعاتی در زندان کرمانشاه به قتل رسید.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ روز شنبه ۷ بهمن ماه؛ خالد قیصری اهل کرمانشاه پس از ۲۰ روز بازداشت در زندان کرمانشاه به دست نیروهای اطلاعاتی زیر شکنجه کشته شد.
خالد قیصری در تظاهرات سراسری مردم کرمانشاه دستگیر شد. پس از ۲۰ روز نیروهای امنیتی به طرز رذیلانه ای به خانواده وی اطلاع دادند که فرزندشان به علت مصرف مواد مخدر جان باخته است. در حالیکه وی ۲۰ روز در بازداشت بوده است.
پیکر خالد قیصری با حضور اعضای خانواده؛ شماری از ماموران اطلاعاتی بدون هیچ سروصدایی در شرایط فوق العاده امنیتی در قبرستان کرمانشاه به خاک سپرده شد. 
اطلاعات کرمانشاه روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه؛ اجازه سوگواری و گرفتن مراسم ختم به خانواده دادند.
گفتنی است که پس از تظاهرات سراسری مردم ایران؛ جمهوری اسلامی ایران قصد دارد قتل جوانان در زندانها را با دروغ مرگ آنها بر اثر اعتیاد بپوشاند.
پیش از این سینا قنبری در زندان اوین؛ سارو قهرمانی در زندان کرمانشاه؛ کیانوش زندی؛ حسین قادری در بازداشتگاه سنندج زیر شکنجه کشته شدند. جسد آریا روزبهی پس از قتل زیر شکنجه در رود کارون انداخته شد.
 سیدشهاب ابطحی، فرزند محمود که ۱۳روز قبل در اراک دستگیر شده بود، در بازداشتگاهی در این شهر به‌قتل رسید. پیکر این جوان ۲۰ساله ۱۰روز پس از بازداشت مقابل درب منزل پدری وی رها شده بود. بر پیکر او اثر ضربات باتون مشهود بود.
وحید حیدری و محسن عادلی نیز به همین ترتیب زیر شکنجه کشته شدند.

کانال تلگرام نه به زندان نه به اعدام خبرهای ما را دنبال کنید
#ایران  #حقوق_بشر #بهمن #کرمانشاه #سنندج #تظاهرات_سراسری

نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

نهم خرداد اعتصاب غذای در جریان زندانیان سیاسی در زندان اوین

اسامی و مشخصات و تصاویر جانباختگان اعتراض سراسری آبان ماه در سایت جوانه ها

فوت روزانه ۱ الی ۲ زندانی براثر کرونا در ندامتگاه کرج (زندان مرکزی کرج) و اعتصاب غذای ۳۰زندانی