عفو بین الملل: اسماعیل عبدی را آزاد کنید


#حقوق بشر #ایران -عفو بین الملل: اسماعیل عبدی را آزاد کنیدعفو بین الملل در بیانیه ای خواستار اقدام فوری برای آزادی اسماعیل عبدی شده است.
در فراخوان عفو بین الملل آمده است: اسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان ایران و دبیر سابق کانون صنفی معلمان ایران (تهران) در تاریخ 9 نوامبر دستگیر و برای تحمل حکم 6 سال زندان، به زندان اوین منتقل شد. او  صرفا به دلیل فعالیت های مسالمت آمیز صنفی مورد هدف قرار گرفته است.
اسماعیل عبدی در ماه فوریه 216 توسط شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به جرم های  امنیتی از جمله “تبلیغ علیه نظام” و ” اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی” به شش سال زندان محکوم شد. .
این اتهامات علیه اسماعیل عبدی به خاطر فعالیت های مسالمت آمیزصنفی اوست؛ از جمله به خاطر همکاری او با آموزش بین الملل، این بزرگترین فدراسیون جهانی اتحادیه معلمان، و سازمان دادن تظاهرات مسالمت آمیز معلمان و اعضای کانون های صنفی معلمان در مقابل مجلس در اکتبر 2016 برای اعتراض به سطح پایین بودجه آموزش و پرورش و دستمزد معلمان و اعتراض به زندانی کردن فعالین صنفی معلمان است. حکم صادر شده علیه عبدی در اکتبر 2016 در دادگاه تجدید نظر تایید شد.
اسماعیل عبدی نخستین بار در 27 ماه ژوئن 2015 توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت شد، و این زمانی بود که او قصد داشت برای شرکت در هفتمین کنگره آموزش بین الملل که در ژوئیه 2015 در شهر اوتاوا برگزار شد، ویزا بگیرد.
در ادامه این سازمان بین المللی از فعالان سراسر جهان خواسته است که با نامه نگاری با مقامات ایران خواستار آزادی وی شوند.

در کانال تلگرام نه به زندان نه به اعدام خبرهای ما را دنبال کنید

نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

نهم خرداد اعتصاب غذای در جریان زندانیان سیاسی در زندان اوین

اسامی و مشخصات و تصاویر جانباختگان اعتراض سراسری آبان ماه در سایت جوانه ها

فوت روزانه ۱ الی ۲ زندانی براثر کرونا در ندامتگاه کرج (زندان مرکزی کرج) و اعتصاب غذای ۳۰زندانی