تحمیل شرایط سخت و نا امن به بهنام ابراهیم زاده را در زندان قویا محکوم میکنیم

#حقوق بشر #ایران -تحمیل شرایط سخت و نا امن به بهنام ابراهیم زاده را در زندان قویا محکوم میکنیماتحادیه آزاد کارگران طی اطلاعیه ای فشار و شرایط سخت و ناامن زندانی سیاسی بهنام ابراهیم زاده و انتقال اجباری وی را محکوم کرد.

متن اطلاعیه
روز دوشنبه هفته جاری مدیر داخلی زندان رجائی شهر (داریوش امیریان) با هدف آزار و اذیت بهنام ابراهیم زاده، وی را به سوئیت 35 بند ده منتقل کرد. بهانه داریوش امیریان برای اینکار، عدم حضور بهنام بر سر آمار، کلاسهای قرآن و مراسمهای رسمی است که در این بند اجباری می باشد. این در حالی است که از بیش از دو سال پیش که بهنام به این بند منتقل شده است هیچگاه نه بر سر آمار حاضر شده است و نه در مراسمهای رسمی و کلاس قرآن شرکت کرده است.
سوئیت 35 بند 10 زندان رجائی شهر با حدود 50 متر مربع فضا، محل نگهداری زندانیان تنبیهی است و اغلب بیش از 40 نفر زندانی در این فضای محدود که دسترسی به هوا خوری نیز ندارد نگهداری میشوند.
بهنام ابراهیم زاده به دنبال انتقال به سوئیت 35 و تحریک برخی زندانیان برای ضرب شتم اش توسط داریوش امیریان و خودداری آنان از انجام این عمل، اعلام کرده بود در صورت عدم انتقال به بند قبلی اش دست به اعتصاب غذا خواهد زد. بدنبال این اولتیماتوم از سوی بهنام و درگیری خونینی که دیروز در این سوئیت ما بین زندانیان عادی رخ داد وی دیروز به سالن 31 (سالن فرهنگی) منتقل و مقرر شده است اوایل هفته آینده به بند قبلی اش بازگردانده شود.
بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و فعال حقوق کودکان کار نزدیک به هفت سال است که زندانی می باشد و علیرغم اعتراضات گسترده ای که تاکنون نسبت به تداوم حبس وی صورت گرفته است نه تنها اقدامی برای آزادی این فعال شناخته شده جنبش کارگری انجام نگرفته، بلکه وی را با اتهامات واهی بار دیگر به هفت و نیم سال زندان محکوم کرده اند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران اعمال فشار بر بهنام ابراهیم زاده و تلاشهای مسئولین زندان رجائی شهر برای آزار و اذیت او را قویا محکوم میکند و با جلب توجه سازمانها و نهادهای کارگری و حقوق بشری نسبت به وضعیت بهنام و دیگر زندانیان صنفی و سیاسی، خواهان آزادی فوری ایشان و همه فعالین سیاسی و صنفی از زندانهای کشور و برداشته شدن ااتهامات امنیتی از پرونده های آنان می باشد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران – 9 دی ماه 1395


در کانال تلگرام نه به زندان نه به اعدام خبرهای ما را دنبال کنید


نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

نهم خرداد اعتصاب غذای در جریان زندانیان سیاسی در زندان اوین

اسامی و مشخصات و تصاویر جانباختگان اعتراض سراسری آبان ماه در سایت جوانه ها

فوت روزانه ۱ الی ۲ زندانی براثر کرونا در ندامتگاه کرج (زندان مرکزی کرج) و اعتصاب غذای ۳۰زندانی