کاهش شدید قدرت تکلم آرش صادقی در چهل و هشتمین روز اعتصاب غذا

#حقوق بشر #ایران -کاهش شدید قدرت تکلم آرش صادقی در چهل و هشتمین روز اعتصاب غذاآرش صادقی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، در حالی چهل و هشتمین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذارد که قدرت تکلم خود را تا حدی از دست داده و در وضعیت هشدار دهنده ای به سر می برد.
 آرش صادقی، زندانی سیاسی که در اعتراض به نقض مکرر قانون در پرونده خود و همسرش، گلرخ ایرایی، از روز دوشنبه سوم آبان‌ماه سال جاری، اقدام به اعتصاب غذا کرده است، پس از گذشت ۴۸ روز، توانایی صحبت کردن را از دست داده و در پی بیهوشی مکررا به بهداری زندان منتقل می شود.

۱۸ کیلوگرم کاهش وزن، افت فشار شدید، مشکل کلیوی و معدوی، تپش قلب و همچنین تنگی نفس دیگر نشانه هایی از در خطر بودن جان این زندانی در اعتصاب غذا می باشد.

لازم به ذکر است در ۱۲ آذرماه، آرش صادقی بر اثر افت فشار و بالا آوردن لخته‌های خون به بیمارستان منتقل شد و پزشکان ضمن تجویز آندوسکوپی، به وی اعلام داشتند باید سرم‌تراپی نیز برای وی انجام شود اما این زندانی سیاسی از دریافت سرم خودداری کرده و به زندان بازگردانده شده است.

آرش صادقی به دلیل درد در ناحیه کتف، براثر شکنجه‌های دوران بازجویی، نیازمند مصرف دارو بوده و اعتصاب غذا و عدم دریافت دارو، سلامت وی را در وضعیت نگران‌کننده‌ای قرار داده است؛ با این حال این زندانی سیاسی اعلام داشته که تا زمان رسیدن به خواسته‌اش به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد.

در کانال تلگرام نه به زندان نه به اعدام خبرهای ما را دنبال کنید

نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

نهم خرداد اعتصاب غذای در جریان زندانیان سیاسی در زندان اوین

اسامی و مشخصات و تصاویر جانباختگان اعتراض سراسری آبان ماه در سایت جوانه ها

فوت روزانه ۱ الی ۲ زندانی براثر کرونا در ندامتگاه کرج (زندان مرکزی کرج) و اعتصاب غذای ۳۰زندانی